Abdixhiku: Qeveria Haradinaj me 25 pAi??r qind tAi?? kabinetit me aktakuzAi??

Deputeti nga radhAi??Ai??t e LDK-sAi??, Lumir Abdixhiku nAi?? seancAi??n e Kuvendit ka thAi??nAi?? se Ai??shtAi?? e Ai??uditshme se si pas ngritjes sAi?? aktakuzave pAi??r disa ministra e deputetAi?? nga Prorkruroria e KosovAi??s, Qeveria ende I mbanAi?? nAi?? poste.

Ai i ka drejtuar pyetje kryetarit tAi?? PDK-sAi??, Kadri Veselit, dhe kryeministrit se si i mbajnAi?? rreth vetAi??s sipas tij njerAi??z me aktakuzAi??.

ai???Ajo qAi?? tAi?? shkon ndAi??rmend menjAi??herAi?? Ai??shtAi?? se si Ai??shtAi?? e mundur qAi?? njAi?? kryetar partije ai i PDK-sAi?? tAi?? mbajAi?? rreth vetAi??s njerAi??z mAi?? kaq shumAi?? aktakuza, pAi??r krim e korrupsion. Ai??Ai??shtja e dytAi?? Ai??shtAi?? se si njAi?? kryeministAi?? Qeverije mund tAi?? punoj me kaq shumAi?? njerAi??z rreth vetAi??s qAi?? kanAi?? aktakuzAi??. Ka pesAi?? ministra nAi?? peshorAi??n e drejtAi??sisAi??, e ka 25% tAi?? kabinetit me aktakuzAi??. AsnjAi?? Qeveri nAi?? ndonjAi?? vend tjetAi??r nuk mban zyrtarAi?? rreth vetAi??s me aktakuzAi??ai???, ka thAi??nAi?? ai, raporton lajmi.net.

Abdixhiku ka kAi??rkuar nga kryeministri tAi?? shkarkohen zyrtarAi??t me aktakuzAi??.

ai???E kuptoj qAi?? secili Ai??shtAi?? i pafajshAi??m deri nAi?? shpalljen e vendimit mirAi??po duhet dorAi??zuar detyrAi??n deri nAi?? kAi??tAi?? vendim. I bAi??j thirrje kryeministrit tAi?? shkarkoj tAi?? gjithAi?? ata qAi?? mbajnAi?? aktakuzAi?? dhe marrin fonde nga qytetarAi??tai???, ka thAi??nAi?? ai http://www.sieuthivatlieuxaydungonline.com/ho-tro-khach-hang/buy-nasonex-online http://lab-kelly.dk/colchicine-for-sale-uk/

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.