Brnabiq: VuA�iq mori sugjerime verbale rreth KosovA�s

 

Kryeministrja e SerbisA�, Ana Brnabiq sot, duke iu pA�rgjigjur pyetjes sA� njA� gazetari nA�se presidenti Aleksandar VuA�iq ka marrA� njA� dokument zyrtar pA�r zgjidhjen e a�?A�A�shtjesa�� sA� KosovA�s, tha se ka biseduar me VuA�iqin pA�r kA�tA�, por nuk mund tA� komentojA� publikisht pA�r tA� mos rrezikuar pozicionin negociues.

a�?Ai mori sugjerime verbale, por nA� kA�tA� pikA� pA�r shkak tA� pozitA�s negociuese nuk do tA� komentoj,a�? tha A�Brnabiq gjatA� njA� vizite nA� Panairin BujqA�sor nA� Novi Sad.

Ndryshe, tanimA� nA� Sofje tA� BullgarisA� janA� mbledhur liderA�t evropianA�, ku pjesA�marrA�s A�shtA� edhe presidenti i KosovA�s, Hashim ThaA�i dhe ai serb Aleksandar VuA�iq, shkruan Indeksonline.

VuA�iq ka thA�nA� se ka pranuar njA� plan tA� pA�rgatitur nga PerA�ndimi si propozim pA�r zgjidhje tA� A�A�shtjes sA� KosovA�s.

NdA�rsa, ThaA�i ka bA�rA� tA� ditur se A�shtA� takuar me Federica Mogherinin dhe se i ka thA�nA� qA� Kosova tashmA� i ka kryer obligimet qA� i takojnA�.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.