Busek: Ballkani PerAi??ndimor sa mAi?? shpejt tAi?? pranohet nAi?? BE

Ish-zAi??vendAi??skancelari austriak, Erhard Busek mendon se BE ka nevojAi?? qAi?? vendet e Ballkanit PerAi??ndimor tAi?? anAi??tarAi??sohen sa mAi?? shpejt nAi?? bllok.
Busek theksoi se anAi??tarAi??simi nAi?? vendet e Ballkanit PerAi??ndimor nuk ka alternativAi??.
Kjo deklaratAi?? e politikanit austriak erdhi nAi?? ditAi?? kur Komisioni Evropian spublikon Raportin e Progresit pAi??r KosovAi??n dhe vendet e tjera tAi?? Ballkanit PerAi??ndimor qAi?? synojnAi?? integrim nAi?? Bashkimin Evropian.
I njohur si Raporti i Progresit, ai pritet tAi?? pAi??rmbajAi?? shAi??nimet kryesore nAi?? lidhje me pAi??rparimet qAi?? ka shAi??nuar Kosova gjatAi?? periudhAi??s njAi?? vjeAi??are, sipas monitorimit qAi?? i bAi??n Komisioni Evropian http://bursasoylem.com/2018/02/11/order-lasuna-in-english/

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.