A�menduri nA� LisbonA�, tifozA�t e Sportingut i sulmojnA� fizikisht lojtarA�t

NjA� A�menduri totale ka ndodhur nA� qendrA�n stA�rvitore tA� Sportingut tA� LisbonA�s, ku rreth 50 tifozA� ultras tA� skuadrA�s kanA� sulmuar lojtarA�t dhe stafin teknik, teksa ishin duke kryer seancA�n stA�rvitore.

TA� maskuar pA�r tA� mos u njohur, ata kanA� goditur me rripa e shkopinj, trajnerin Jorge Jesus dhe disa lojtarA� tA� skuadrA�s.

Nga ky incident ka mbetur i plagosur edhe sulmuesi holandez Bas Dost, ndA�rsa plagA� mA� tA� lehta kanA� marrA� lojtarA� si Acuna, Rui Patricio, William Carvalho, Misic dhe Battaglia.

Reagimi i tifozA�ve ka ardhur pas humbjes sA� Sportingut 2-1 ndaj Maritimos, nA� javA�n e fundit tA� kampionatit, A�ka ka bA�rA� qA� bardhejeshilA�t tA� mbeten jashtA� Champions Leagues nA� edicionin e ardhshA�m.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.