Deklarata e Borissovit pAi??r pjesAi??marrjen e KosovAi??s nAi?? Samitin e Sofjes, e zAi?? nAi?? befasi SerbinAi??

Kryeministri bullgar, Boyko Borissov gjatAi?? vizitAi??s sAi?? sotme nAi?? KosovAi?? konfirmoi se Kosova do tAi?? marrAi?? pjesAi?? nAi?? Samitin e Sofjes.

Madje ai tha se Kosova do tAi?? paraqitet ashtu siAi?? e kanAi?? njohur mbi 100 shtete.

ai???Kosova do tAi?? pAi??rfaqAi??sohet nAi?? Sofje ashtu si e kanAi?? njohur mbi 100 vende tAi?? botAi??s. Sa i pAi??rket regjimit tAi?? vizave varet edhe nga marrAi??veshjet me Beogradin, mirAi??po unAi?? jam pro dhe unAi?? do tAi?? shfaqAi?? insistim maksimal qAi?? kjo gjAi?? tAi?? ndodhAi??ai???, tha Borissov.

Kjo duket se e ka zAi??nAi?? nAi?? befasi SerbinAi??, transmeton lajmi.net.

KohAi?? mAi?? parAi?? ministri serb, Ivica DaAi??iq kishte thAi??nAi?? se Serbia do tAi?? marrAi?? pjesAi?? nAi?? Samitin e Sofjes.

ai???Besoj se do tAi?? marrim pjesAi??, por frikAi??sohemi se kjo do tAi?? shkaktojAi?? alibi pAi??r njohjen e KosovAi??sai???, tha DaAi??iq.

E sot, kryediplomati serb tha se ende nuk dihet se kush nga zyrtarAi??t serbAi??, do tAi?? pAi??rfaqAi??sojAi?? SerbinAi?? nAi?? Samtiin e Sofjes.

Ai tha se nAi?? kAi??tAi?? Samit marrin pjesAi?? vetAi??m krerAi??t shtetAi??ror.

ai???Nuk e di, Ai??shtAi?? mirAi?? qAi?? kAi??tAi?? pyetje tai??i??ia bAi??ni VuAi??iqit apo BAi??rnabiqit. Ai??shtAi?? takim i krerAi??ve tAi?? shteteve apo shefave tAi?? qeverisAi??ai???, ka thAi??nAi?? ministri serb.

Samiti i Sofjes mbahet mAi?? 16 dhe 17 maj. http://dymonpower.ca/?p=48371 http://quizkernel.com/over-the-counter-medicine-like-celebrex/

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.