Doktori i ekipit tA� Bayernit: Guardiola bA�n gjithA�ka pA�r ta��i mashtruar tA� tjerA�t

 

Doktori i ekipit kombA�tar tA� GjermanisA� dhe Bayern Munichut, Hans-Wilhelmd Wohlfahrt, e ka goditur Pep Guardiola duke e quajtur mashtrues.

Hans kishte dhA�nA� dorA�heqje nga Bayerni pA�r shkak tA� njA� konfliki me trajnerin e atA�hershA�m tA� gjigantit gjerman, Pep Guardiolan, ka folur nA� autobiografinA� e vet rreth asaj se cfarA� kishte ndodhur vA�rte.

a�?Guardiolan e konsideroj si person qA� ka pak vetA�besim, i cili jeton me frikA� tA� vazhdueshme, jo nga humbjet e mundshme por nga mundA�sia pA�r ta humbur pushtetin dhe autoritetina�?, ka thA�nA� Hans.

Problemet mes tyre kishin filluar qysh me ardhjen e GuardiolA�s nA� Bayern. NA� seancA�n e tretA� stA�rvitore, spanjolli i ishte ankuar Hansit se tre lojtarA� ishin tA� lA�nduar dhe sipas diagnozave ata tashmA� duhej tA� ishin kthyer nA� fushA�. a�?KA�tA� ma tha me ton agresiva�?, ka thA�nA� Hans.

a�?E humba kontrollin plotA�sisht, i bA�rtita GuardiolA�s dhe e godita tavolinA�n saqA� i bA�ra pjatat dhe gotat tA� dridheshin. PA�r herA� tA� parA� nA� karrierA�n time i bA�rtita dikujt. Nuk mund ta kuptoja sesi njA� trajner i cili ishte po aq i vjetA�r sa unA� qA� kam vjet nA� kA�tA� profesion nuk mund ta��i kushtonte vA�mendje pA�rvojA�s simea�?, ka shtuar ai.

Dita e tij e fundit nA� Bayern ishte ndeshja e parA� kundA�r Portos, tA� cilA�n Bayerni e humbi 3-1 nA� udhA�tim, dhe pas tA� cilA�s Guardiola e fajA�soi Muller-Wohlfahrt pA�r humbjen, para lojtarA�ve.

DitA�n pasuese, ai dha dorA�heqje nga posti i drejtorit mjekA�sor tA� Bayernit, pas 38 viteve punA�.

MegjithatA�, me largimin e Pep GuardiolA�s, i cili tani drejton Manchester Cityn, Hans- Muller-Wohlfahrt A�shtA� kthyer nA� Bayern.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.