Driblerat më të mirë në Europa League, një shqiptar në ‘top –treshe”

 

Sonte luhet finalja e Europa League në mes të Marsielle dhe Atletico Madrid.

Bouna Sarr i Olympique de Marsielle është futbollisti që ka bërë më shumë driblime në këtë kompeticion.  Mesfushori francez ka arritur të kaloj plotë 46 herë kundërshtarët.

I dyti në këtë listë është Jack Wilshere i Arsenalit me 41 driblime.

Ndërsa në podium është edhe Adnan Januzaj me Real Sociedadin, i cili edhe pse është eliminuar herët ka bërë 32 driblime.

Artikuj të ngjashëm

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.