Edicioni i sivjetmA� i Panairit, mA� premtuesi i dy dekadave

Edicioni i sivjetmA� i Panairit tA� Librit A�shtA� duke u llogaritur si mA� i kompletuari i dy dekadave. TA� mA�rkurA�n, njA� ditA� pas hapjes zyrtare tA� kA�saj ngjarjeje, organizatorA�t kanA� thA�nA� se bA�het fjalA� pA�r njA� edicion shumA� premtues qysh nA� ditA�n e parA�.

NA� njA� konferencA� pA�r media, Daut Demaku, kryetar i ShoqatA�s sA� Botuesve tA� KosovA�s, ka thA�nA� se gjithA�ka A�shtA� duke shkuar mirA�.

NA� ditA�n e parA� tA� Panairit, sikurse edhe nA� edicionet e tjera, numri i vizitorA�ve ka qenA� goxha i madh. NA� kuadA�r tA� kA�saj ngjarjeje shkrimtarja shqiptare Klara Buda ka prezantuar dhe firmosur romanin a�?PA�shpA�rimA� gruajea�?. MA� pas A�shtA� bA�rA� promovimi i dy vA�llimeve tA� romanit a�?Valsi i dashurisA�a�? nga Jetlira Avdijaj, si dhe A�shtA� promovuar vepra a�?MA�simet e DiolA�s a�� Ushqim pA�r A�do sA�mundjea�? me autore Diola Dosti-Baftiu. Aktori e poeti A�un LajA�i i ka nA�nshkruar pA�r blerA�sit tri veprat e tija tA� fundit: a�?A�akorr, ti vdekje e mirA�a�?, a�?Ecje e plakuna�? dhe a�?Bekimi i plisit tA� Moisiuta�?.

Lexo edhe:  Pas ekspertizës se Dafina Zhubi është vrarë, reagon Ylli Hoxha (Foto)

E sa u pA�rket taksave, tA� martA�n, nA� hapje tA� kA�saj ngjarjeje jubilare, kryeministri i KosovA�s, Ramush Haradinaj, ka premtuar se TVSh-ja pA�r librin nuk do tA� ekzistojA�. NjA� gjA� e tillA�, sipas tij, do tA� arrihet nA� shtator tA� kA�tij viti

Artikuj të ngjashëm

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.