a�?Ekskluzive: Ja pse armiqtA� duan ta shkatA�rrojnA� kA�tA� kA�ngA� (+81)a�?

MA� nA� fund, pas shumA� peripecive, u publikua kA�nga a�?Ekskluzive: Ja pse armiqtA� duan ta shkatA�rrojnA� kA�tA� kA�ngA� (+81)a�?. Fillimisht ju njoftojmA� se kjo kA�ngA� ka qenA� 12 minuta e gjatA�, por nA�ntA� minuta tA� saj u zhdukA�n nA� mA�nyrA� misterioze, raporton Revista a�?Perdjaa�?.

a�?UnA� mendoj se kjo vepA�r pA�rdor njA� koncept metafizik audio-viziv, qA� ruan njA� konsekuencA� stilistike. Aty interpretohet si duhet fjala a�?flutura��, qA� gjendet andejpari si fjalA� kyA�e, teksa fluturon nA�pA�r njA� mosprani koherente njerA�zore, duke i hapur rrugA� unike tingullit tA� kitarA�s, muzikA�s, zA�rit e mbi tA� gjitha lajmita�?, ka thA�nA� pA�r revistA�n artisti dhe kritiku Tonin Berisha, qA� jeton dhe vepron nA� BelgjikA�.

Lexo edhe:  Ish e dashura e djalit të Beckhamit i tregon çka ka humbur (Foto)

NdA�rkaq, pA�r historianin dhe analistin politik Bashkim Ibrahimi, a�?ka qenA� momenti i duhur qA� kjo kA�ngA� ta pA�rhapA� tA� vA�rtetA�n qA� armiqtA� janA� munduar ta fshehina�?.

PA�r tA� mos humbur kohA� mA� shumA�: A e dini se cili lajm po e A�mend SerbinA�? Cilat fjalA� rrisin inteligjencA�n e shqiptarA�ve? Pse armiqtA� duan ta shkatA�rrojnA� kA�tA� kA�ngA� dhe pse nuk do ta besoni kA�tA� qA� do ta lexoni?

PA�r kA�to dhe shumA� tA� tjera, bA�huni pjesA� e sA� vA�rtetA�s dhe dA�gjojeni e shikojeni kA�tA� vepA�r tA� rrallA� audio-vizive tA� bazuar nA� ngjarje tA� vA�rtetA�. /Revista a�?Perdjaa��/

Artikuj të ngjashëm

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.