Eugent Bushpepa flet pA�r emocionet e “Eurosong”: Nuk e prisja finalen!

 

Eugent Bushpepa tregoi eksperiencA�n e tij nA� Eurovizion nA� studion e a�?Top Show Magazinea�?.

KA�ngA�tari i famshA�m, i cili u rendit nA� vendin e 11 nA� Festivalin Europian tA� KA�ngA�s, deklaroi se kjo ishte njA� a�?dritare shumA� e madhe pA�r tA� paraqitur artin jashtA� kufijvea�? dhe a�?rritje profesionalea�?.

Bushpepa theksoi se nuk shkoi me synim pA�r tA� fituar, por vetA�m qA� tA� performonte denjA�sisht nA� gjysmA�finale.

a�?Nuk mendoja se do tA� hyja nA� finale sepse jam kritik i madh i artit tim. Gjithashtu, nuk e prisja sepse a�?Malla�? ishte ndryshe nga kA�ngA�t qA� u prezantuan aty, pa nuanca modernea�?, tha Bushpepa.

Kantautori theksoi se a�?gjuha shqipe nA� kA�ngA� A�shtA� lavdA�ruar qA� nA� fillima�?.

a�?TingA�llonte mirA� dhe tA� gjithA� mA� kanA� thA�nA� qA� mA� mirA� qA� ishte shqip kA�ngaa�?, u shpreh Eugent Bushpepa.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.