Franca në finale, kjo është festa e çmendur në Champs Elisee

 

Franca feston kualifikimin në finalen e Kampionatit botëror 2018.
Fitorja e Francës përballë Belgjikës, duke kaluar në finalen e kampionatit Botëror të Rusisë, ka gëzuar të gjithë francezët, jo vetëm ata që ishin në stadium.

Me qindra mijëra njerëz, kanë mbushur rrugët e Champs Eliseeduke ndjekur kombëtaren e tyre dhe për ta mbështetur.

Kështu ata kanë festuar si të çmendur në fund të ndehsjes pas kësaj arritje të madhe duke shkuar në finale të Kupës së Botës.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.