Gjevrek me susam: Pjekurinë turke të cilën duhet patjetër ta provoni!

Kafjalli nuk mund të imagjinohet pa këtë gjevrek në formë rrethi, mu si edhe pa një filxhan kafe.

Ju nevojiten:

– 2,5 filxhanë miell,
– 1 lugë e vogël kripë,
– 1 lugë ujë të ngrohtë,
– 1 lugë e vogël tharmë të thatë,
– 1 lugë sheqer,
– 2 lugë të vogla vaj ulliri,
– 1 lugë ujë,
– 1 filxhan fara të pjekura susami.

Gatimi:

Të gjithë përbërësit për brumë vendosni në një enë dhe ngjishni deri sa të bëhet brum i lëmuar.

Mbulojeni enën dhe lëreni në një vend të ngrohtë 1 orë.

Lexo edhe:  Kuleçë me djathë

Furrën nxeheni në 200 gradë.

Brumin shtrijeni dhe priteni në shirita. Secilin shirit me dorë zgjateni në gjatësi deri në 24 cm pastaj shiritin mbështilleni në formë gërsheti në dy filla dhe pastaj jepni formën e rrumbullakët.

Artikuj të ngjashëm

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.