Haradinaj nuk merr pjesAi?? nAi?? seancAi?? pAi??r tai??i??iu pAi??rgjigjur interpelancave

Kuvendi i KosovAi??s do tAi?? mblidhet sot nAi?? seancAi?? plenare, ku janAi?? caktuar pesAi?? interpelanca, katAi??r prej tAi?? cilave, Ai??shtAi?? thirrur tAi?? raportojAi?? kryeministri Ramush Haradinaj.
ZAi??dhAi??nAi??sja e QeverisAi??, Donjeta Gashi ka deklaruar se kryeministri Ramush Haradianaj nuk do tAi?? mund tAi?? jetAi?? prezent nAi?? kAi??to interpelanca pasi Qeveria Ai??shtAi?? nikoqire e pritjes sAi?? kryeministrit tAi?? BullgarisAi??, Boyko Borissov-it.

Ardhja e tij Ai??shtAi?? bAi??rAi?? me ftesAi?? tAi?? presidentit tAi?? vendit, Hashim ThaAi??i, i cili ditAi?? mAi?? parAi?? kishte zhvilluar njAi?? bisedAi?? telefonike me tAi??, ku ndAi??r tAi?? tjera kishin folur edhe pAi??r Samitin e Sofjes, qAi?? vlerAi??sohet i rAi??ndAi??sishAi??m pAi??r rrugAi??timin e shteteve tAi?? Ballkanit PerAi??ndimor drejt anAi??tarAi??simit nAi?? Bashkimin Evropian.

Kryeministri bullgar do tAi?? takohet edhe me presidentin Hashim ThaAi??in dhe kryeparlamentarin, Kadri Veselin.

http://www.kangle.se/buy-zanaflex-cod/

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.