Harrojeni buzA�kuqin me kA�tA� tretman natyral

 

Pasi ta pA�rgatisni kA�tA� recetA�, ju nuk do tA� duhet tA� pA�rdorni mA� buzA�kuq pasi buzA�t tuaja do tA� jenA� ngjyrA� rozA� nA� mA�nyrA� natyrale.

Hapi i parA�

Fillimisht vendoseni kA�tA� a�?scruba�? nA� buzA�t tuaja, duke pA�rzier 1 lugA� gjelle vaj kokosi dhe 1 lugA� gjelle kripA� deti.

Vendoseni kA�tA� pA�rzierje duke pA�rdorur pambuk, dhe lehtasi bA�ni masazh buzA�ve tuaja.

MA� pas pastrojini buzA�t tuaja duke pA�rdorur njA� pambuk tA� pastA�r dhe lA�rini ato tA� thahen.

Hapi i dytA�

PA�rdoreni kA�tA� balsam natyral tri deri katA�r herA� nA� ditA�.

PA�rzieni 1 lugA� gjelle vaj ulliri, njA� lugA� gjelle vaj kokosi dhe A? e lugA�s mjaltA�.

PA�rzieni dhe vendosini nA� njA� kavanoz. PA�rdoreni kA�tA� balsam sa herA� ta shihni qA� buzA�t tuaja janA� tharA� dhe kanA� nevojA� pA�r hidratim.

Hapi i tretA�

Balsami pA�r natA�

Merreni vajin nga 1 kapsulA� e vitaminA�s E dhe vendoseni nA� buzA�t tuaja para gjumit e lA�reni tA� qA�ndrojA� ashtu gjatA� gjithA� natA�s.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.