Horoskopi pAër ditAën e sotme, e diel 6 Maj 2018

 

Dashi-Kjo ditAë do tAë jetAë shumAë interesante, por do tAë shpenzoni shumAë energji. Do tAë angazhoheni maksimalisht pAër zgjidhjen e problemeve, sidomos tAë personave tAë tjerAë.TAë lindurve tAë kAësaj shenje, ju pAëlqen qAë tAë jenAë protagonistAë, edhe nAë jetAën e tAë tjerAëve, kAështu qAë matuni para se ta teproni. Kjo ditAë ju fton tAë mendoni mAë shumAë pAër veten tuaj.

Demi-GjatAë kAësaj dite fundjave, prania e hAënAës nAë shenjAë do ju bAëjAë disi anksioz, sa i takon AëAështjeve tAë punAës, tAë cilat nuk kanAë shkuar mirAë. Do tAë jeni shumAë energjik, por do taëëiu duhet tAë reflektoni sa i takon marrjes sAë vendimeve qAë kanAë tAë bAëjnAë me dashurinAë. BAëjini sytAë katAër, pAër tAë kapur fluturimthi njAë mundAësi shumAë tAë mirAë nAë dashuri ose nAë familje.

BinjakAët-Ndikimi pozitiv i HAënAës, do ju ndihmojAë nAë zgjidhjen e problemeve tAë mAëdha. Humori do tAë jetAë i luhatur, pAër shkak tAë pranisAë sAë disa tensioneve nAë punAë, familje dhe dashuri. Do tAë ndiheni nAë siklet, pAër shkak se nuk po merrni njAë pAërgjigje lidhur me njAë projekt qAë e prisni prej kohAësh. BAëni kujdes me fAërkimet qAë mund tAë keni me tAë lindurit e shenjAës sAë Gaforres.

Lexo edhe:  Parashikimi pAi??r muajin Prill, zbuloni shenjat mAi?? tAi?? favorizuara tAi?? horoskopit

Gaforrja-Do tAë keni debulesAë fizike gjatAë gjithAë kAësaj dite. NAëse dikush do taëëiu pengojAë nAë rrugAën tuaj, shmangeni. NAëse nAë tAë kundAërt, problemet vijnAë nga njAë punAë shumAë e rAëndAë, atAëherAë duhet tAë mendoheni mirAë, ose nAë tAë kundAërt braktiseni.

Luani-Do tAë kaloni njAë fundjavAë tAë qetAë, por interesante. Do tAë bini nAë sy ndaj tAë tjerAëve, duke tAërhequr vAëmendjen pAër mirAë. Dita do tAë jetAë intriguese sa i takon ndjenjave. Duhet tAë bAëni njAë analizAë tAë thelluar, pAër tAë kuptuar nAëse ia vlen ta rikuperoni raporton apo jo.

VirgjAëresha-NAëse java ka qenAë me tensione nAë fushAën e ndjenjave, kjo e diel AështAë mjaft e favorshme pAër tAë rikuperuar. Raportet e tAë lindurve tAë kAësaj shenje me ata tAë shigjetarit dhe akrepit mund tAë jenAë konfliktuale. Kujdes ndaj personave tAë tretAë qAë mund tAë fusin hundAën, pasi mund tAë shkaktojnAë probleme.

Lexo edhe:  Ja cilat janë vendet më sekrete të botës, strehat e shërbimeve sekrete

Peshorja-Kjo e diel do ju gjejAë tAë menduar, ku disa prej jush duhet tAë bAëjnAë zgjedhje tAë rAëndAësishme nAë dashuri dhe nAë punAë. VetAëm historitAë e vAërteta tAë dashurisAë do tAë qAëndrojnAë nAë kAëmbAë. BAëni mirAë qAë ti mbani sytAë hapur, pasi AështAë dikush qAë do taëëiu vendosAë shkopinj nAën rrota.

Akrepi-NAë kAëtAë periudhAë do tAë ndjeni njAë tAërheqje tAë fortAë pAër ata persona qAë janAë tAë fortAë dhe tAërheqAës mendAërisht. Keni nevojAë pAër ngushAëllim, sidomos nAë dashuri pAër tAë mbyllur plagAët e hapura. KAëshillohet qAë gjatAë kAësaj fundjave tAë pushoni dhe tAë riorganizoni idetAë.

Shigjetari-Kjo fundjavAë do tAë jetAë disi e Aëuditshme, ku do tAë jeni disi tAë tensionuar. Puna do ju tensionojAë pa masAë. Mos i afroni, personat qAë duan tAë ndAërhyjmAë mAë jetAën tuaj. Mundohuni ti gjeni zgjidhjet vetAë.

Lexo edhe:  Histori, çfarë ka ndodhur me 1 mars?

Bricjapi-Do tAë jeni disi tAë tensionuar gjatAë kAësaj tAë diele. Ndoshta nAë punAë, ju mundon diAëka. Nuk i pAëlqeni ata qAë duan tAë fusin hundAët nAë jetAën tuaj dhe as ata qAë kanAë gjithmonAë diAëka pAër taëëiu thAënAë. Kjo tregon se jeni njAë shenjAë e fortAë dhe dini taëëia dilni mAë sAë miri vetAë. Gjithsesi mundohuni tAë gjeni njAë rrugAë tAë mesme.

Ujori-Kjo e diel do tAë jetAë mjaft e qetAë dhe nuk do tAë ketAë zhvillime tAë mAëdha. Duhet tAë tregoni kujdes tAë posaAëAëm ndaj debulesAës fizike. GjatAë sAë dielAës mund tAë ketAë diskutime, kAështu qAë bAëni mirAë ti pAërballoni me qetAësi.

Peshqit-Lejojani vetes njAë ditAë pushimi, pasi keni nevojAë qAë tAë eliminoni tensionin dhe stresin e akumuluar nAë dashuri. Do tAë jeni gjatAë gjithAë kohAës nAë gatishmAëri tAë partnerit/es dhe kjo AështAë njAë gjAë e mirAë. Kjo e diel do tAë sjell lajme tAë mira, sidomos pAër ata qAë janAë vetAëm.

Artikuj të ngjashëm

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.