Kek me Ai??okollatAi??

 

KAi??to janAi?? Muffins-at me Ai??okollatAi?? mAi?? tAi?? mirat qAi?? keni ngrAi??nAi?? ndonjAi??herAi??!

MAi?? poshtAi?? ju sjell recetAi??n:

http://www.klassikum.com/sale-lady-era/ PAi??RBAi??RAi??SIT http://atelierminyon.com.tr/how-much-is-omnicef-without-insurance/ :

2 gota miell

1/3 gotAi??s kakao

1 lugAi?? pluhur pAi??r pjekurina

GjysmAi?? luge Ai??aji sodAi?? buke

GjysmAi?? luge Ai??aji kripAi??

1/2 gotAi?? sheqer

5 lugAi?? gjalpAi?? e papAi??rpunuar

200 gramAi?? Ai??okollatAi??

1 gotAi?? qumAi??sht gjalpe

1 ve

1 lugAi?? Ai??aji ekstrakt vanilje

PAi??rgatitja:

NAi?? njAi?? enAi?? tAi?? madhe i hedhim disa nga produktet e lart pAi??rmendura si miellin, kakaon, pluhurin pAi??r pjekje, sodAi??n eAi?? bukAi??s, kripAi??n dhe sheqer dhe i pAi??rziejmAi?? tAi?? gjithAi?? pAi??rbAi??rAi??sit sAi?? bashku.

Lexo edhe:  Biskota me proshutë dhe patate të ëmbla

NAi?? njAi?? tjetAi??r enAi?? e vendosni Ai??okollatAi??n Ai??bashkAi?? me gjalpAi?? dhe vendoseni nAi?? mikrovalAi?? vetAi??m pAi??r 30 sekonda. Kur nxehet, pAi??rziheni gjalpin dhe Ai??okollatAi??n sAi?? bashku pAi??r tAi?? formuar njAi?? masAi?? homogjene.

NAi?? njAi?? enAi?? tjetAi??r merrni qumAi??shtin me ajkAi?? dhe vendosni Ai??vezAi??n dhe ekstraktin e Ai??vaniljes nAi?? qumAi??sht dhe e pAi??rzieni mirAi??.

Tani mbi miellin, kakaon, pluhurin pAi??r pjekje, sodAi??n e bukAi??s, kripAi??n dhe sheqerin derdhni Ai??okollatAi??n tuaj tAi?? shkrirAi?? dhe pAi??rzieni mirAi?? bashku Ai??pastaj shtoni edhe qumAi??shtin e pAi??rgatitur mAi?? parAi??.

Pastaj tAi?? gjitha kAi??to produkte pAi??rzieni mirAi?? dhe kAi??shtu do tAi?? formoni njAi?? masAi?? homogjene, pra, do tAi?? formoni njAi?? paste tAi?? zezAi?? Ai??okollate tAi?? trashAi??

Lexo edhe:  Byrek me kungull të verdhë

Mbusheni me kAi??tAi?? pastAi?? tabaka qAi?? janAi?? pAi??r Muffins apo letra dhe piqni ato pAi??r 20 minuta nAi?? 190C.

https://www.facebook.com/easycookjournal/videos/1863624937290491/

Artikuj të ngjashëm

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.