Kim Kardashian përvëluese derisa promovon sheqerkën dietale!

 

Siç duket ky qenka sekreti i figurës së saj përvëluese! SHEQERKAT DIETALE…

Bukuroshja e famshme me shumë influencë, Kim Kardashian, është cilësuar si përvëluese derisa po promovonte përmes fotografive lëpirësen dietale.

Ylli i reality show, ka publikuar një fotografi të vetes së saj duke e ngrënë këtë produkt, që supozohet të funksionojë në reduktimin e apetitit.

Mirëpo, më pas është kritikuar nga audienca për një veprim të tillë. Një gazetare e quajtur Jameela Jamil, e cila udhëheqë një kampanjë për pozitivitetin e trupit, ka thënë se kjo që ka bërë Kim, është influencë e tmerrshme dhe toksike për vajzat e reja, sepse ndihmon në krijimin e një përceptimi të gabueshëm rreth trupit, shkruan BBC, transmeton Prive.

Artikuj të ngjashëm

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.