Liderët shtetëror mbajnë takim, nuk flasin për media

 

Presidenti Hashim Thaçi ka përcjellë nga zyra e tij kreun e Kuvendit Kadri Veseli dhe kryeministrin Ramush Haradinaj.
Të dy ishin në takim te i pari i shtetit, i cili u mbajt larg medieve, raporton Ekonomia Online.Thaçi ka pararaparë në orën 10 takim me shefin e USAID-it, James Hope, për t’i ndarë një mirënjohje, kurse Haradinaj ka paralajmëruar një konferencë për medie në orën 11:30.Të tre krerët e shtetit nuk kanë pranuar që të komentojnë për arsyen e takimit.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.