Lista Serbe, vizitAi?? zyrtare nAi?? VjenAi?? dhe Berlin

http://spravzhnja.in.ua/buy-micronase-indications http://remontkorolyov.ru/where-can-you-buy-benfotiamine/ NjAi?? delegacion i ListAi??s Serbe, ka nisur njAi?? vizitAi?? zyrtare nAi?? VjenAi??, ku sot dhe nesAi??r do tAi?? takohen me diasporAi??n serbe aty si dhe drejtorin e AgjencisAi?? Austriake tAi?? Zhvillimit, Martin Ledolter si dhe kryetarin e ZyrAi??s pAi??r Ballkanin PerAi??ndimor nAi?? MinistrinAi?? e Jashtme tAi?? AustrisAi??, Tomas Milman.

Temat kryesore tAi?? takimeve mes DiasporAi??n e SerbisAi?? dhe drejtorin e ADA, do tAi?? jenAi?? ekonomia ai??i?? mundAi??sia pAi??r tAi?? investuar nAi?? mjediset serbe, por qAi?? edhe temat politike nAi?? takimin me Milman, shkruan Kontaktplus, pAi??rcjell Klan Kosova.

Delegacioni Ai??shtAi?? i pAi??rbAi??rAi?? nga kryetari i ListAi??s Serbe, Goran Rakiq, anAi??tari i kryesisAi?? dhe zAi??vendAi??skryeministri i dorAi??hequr i KosovAi??s, Dalibor Jevtiq, kryetari i ShtAi??rpcAi??s si dhe deputeti Bratislav Nikoliq si dhe deputeti, Sasha Milosavljeviq.

Pas VienAi??s ky delegacion do ta vizitojAi?? edhe Berlinin, ku poashtu do tAi?? zhvillojnAi?? disa takime me pAi??rfaqAi??suesit e qeverisAi?? dhe tAi?? Bundestagut, si dhe diasporAi??n nAi?? Gjermani.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.