Messi flet për largimin nga Barcelona

 

Lionel Messi po konsiderohet njëri nga futbollistët më të mirë në histori të futbollit, ku edhe pse ka pasur spekulime për oferta të jashtëzakonshme, ai ka vendosur të qëndrojë në Barcelonë.

Dhe për këtë rast, ylli argjentinas nuk ka ndërmend që ndonjë ditë të provoj diçka të re në një klub tjetër.

“Nuk ka nevojë për të shkuar në një tjetër ekip për të provuar diçka të re; njeriu shikon në ligat e tjera, por kur vendoset, është shumë e vështirë të largohet nga Barcelona”, ka thënë Messi.

Lexo edhe:  Kush është golashënuesi më i mirë në kualifikimet e Botërorit 2018?

Ai pranoi se “Barcelona dhe Argjentina janë dy dashuritë e mia të mëdha” dhe foli për të ardhmen e tij, kur unë po e lë futbollin: “Jo unë do ta lë Barcën kur të dal në pension, unë do të vendosi me kalimin e kohës; Unë jetoj nga dita në ditë dhe më pëlqen familja ime dhe atë që Perëndia më dha”, ka thënë futbollisti i Barcelonës.

Artikuj të ngjashëm

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.