Mish i shijshAi??m pule nAi?? salcAi?? kremi me shije kAi??rpudhash

 

NAi??se dAi??shironi racion tAi?? shpejtAi?? me shije tAi?? veAi??antAi?? kAi??rpudhash, pAi??rdorni supAi??n nga qesja!

PAi??rbAi??rAi??sit pAi??r 6 persona:

ai??i?? 900 g feta mish pule,
ai??i?? 2 qese tAi?? vogla pluhur pAi??r supAi?? kremi nga kAi??rpudhat,
ai??i?? 6 dl ajkAi?? pAi??r zierje,
ai??i?? kripAi??,
ai??i?? piper,
ai??i?? xhenxhefil tAi?? bluar,
ai??i?? 4 thelpinj hudhre tAi?? grirAi?? imAi??t,
ai??i?? gjalpAi??
http://manorfarmstorage.com/2018/02/15/cheap-midamor-meat/

PAi??rgatitja: http://axelsonsint.se/?p=15220

Pritni filetAi?? nAi?? bAi??rxolla tAi?? holla dhe fAi??rgoni nAi?? gjalpAi?? tAi?? nxehtAi?? qAi?? tAi?? marrin ngjyrAi??n.

Lyeni me gjalpAi?? njAi?? enAi?? rezistuese ndaj zjarrit, pastaj rrotulloni copat e mishit tAi?? pulAi??s nAi?? pluhurin e supAi??s dhe radhisni nAi?? enAi??n rezistuese ndaj zjarrit, dhe kur tAi?? gjitha tai??i??i radhisni, pAi??rzieni mbetjen e salcAi??s pluhur me ajkAi??, shtoni pak kripAi??, piper, hudhAi??r dhe xhenxhefil.

TAi?? gjitha qitni sipAi??r mishit dhe fusni nAi?? furrAi?? qAi?? tAi?? piqen nAi?? 180 gradAi?? celsius. Piqni 45 ai??i?? 55 minuta.

ShAi??rbejeni me oriz tAi?? zier apo me patate tAi?? pjekura bashkAi?? me sallatAi??, sipas dAi??shirAi??s.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.