Moti për sot dhe ditët në vazhdim

 

Mot më stabil dhe kryesisht me diell në ditët në vijim.
Temperaturat e ajrit do të shënojnë rritje pak mbi vlera mesatare. Minimalet do të luhaten nga 12C deri në 14C, e ato maksimale nga 27C deri 29C, e në fundjavë do të zbresin deri në 25C.

11.07 – Mot i ngrohtë, kryesisht me diell.

12.07-13.07 – Mot i ngrohtë, kryesisht me diell. Pasdite vende-vende mundësi për reshje lokale shiu dhe bubullima.

14.07-15.07 – Mot kryesisht me diell. Të dielën gjatë ditës vranësirat do të shtohen, e pasdite vonë dhe në mbrëmje priten reshje lokale shiu.

Sipas Prishtina Weather, do të fryjë erë e lehtë kryesisht nga krahu verior 1-5m/s. Shtypja atmosferike, do të shënojë rritje të lehtë, por që do të mbetet rreth vlerave normale

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.