NdodhA� pA�r tA� parA�n herA� a�� Dua dhe Rita nominohen nA� tA� njA�jtA�n kategori nA� Echo Awards

VazhdojnA� sukseset e yjeve tona nA� skenA�n botA�rore tA� muzikA�s.

Bukuroshja shqiptare, Dua Lipa sA�rish A�shtA� nominuar nA� mA�nyrA� tA� pritshme, por e nominuar A�shtA� edhe Rita Ora.

Echo Awards publikoi mbrA�mjen e kaluar nominimet nA� tA� 22 kaegoritA� ku janA� emrat mA� tA� njohur shqiptarA�.

Foto: Getty Images

Dhe, pA�r herA� tA� parA� dy yjet nga Prishtina, Dua Lipa dhe Rita Ora janA� nominuar nA� njA� jkategori nA� njA� ceremoni.

Ato janA� nominuar pA�r A�mimin a�?Kunstlerin Internationala�? apo a�?Artistja mA� e mirA� ndA�rkombA�tarea�?.

Foto: Getty Images

Rita siguroi nominimet falA� kA�ngA�ve hite a�?Your Songa�? dhe a�?Anywherea�?, kurse Dua falA� hitit tA� saj a�?New Rulesa�? dhe albumit tA� vet titulluar.

NA� po kA�tA� kategori tA� nominuara janA� edhe yjet botA�rore Taylor Swift, Camila Cabello dhe Pink.

(Foto: Getty Images)

NdA�r emrat tjerA� tA� nominuar pA�r kA�tA� ceremoni janA� Taylor SA�ift, Imagine Dragons, Camila Cabello, Mark Forster, Kraftklub, Alice Merton etj.

MA� sA� shumti nominime nA� kA�tA� ceremoni ka Ed Sheeran, kurse ai ndiqet nga Luis Fonsi me hitin e tij a�?Despacitoa�?.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.