Nuk pA�rdorin shishe e as kanaA�e, nA� kA�tA� vend nA� KinA� pijet shiten me qese

 

Sa herA� qA� ju kA�rkoni njA� pije kudo nA� botA�, ju prisni ta merrni atA� nA� shishe plastike, shishe xhami, apo edhe kanaA�e.

MegjithatA�, pA�rcjell Telegrafi, nA� njA� qytet nA� KinA�, ky a�?rregulla�? ndryshon, pasi qA�, aty mund ta merrni nA� njA� mA�nyrA� krejtA�sisht tA� ndryshme a�� nA� njA� qese plastike.

NA� Kindgao, KinA�, vendasit kanA� njA� mA�nyrA� tA� pazakontA� pA�r tA� blerA� pijen e tyre tA� preferuar. Ata blejnA� birrA� nA� A�anta plastike, raporton cgtn.com.

ShitA�si Vang Zhicai, i cili shet tetA� deri nA� 13 fuA�i birrA� nA� ditA�, thotA� se vendasit kanA� blerA� prej kohA�sh pijen e tyre tA� preferuar nA� qese plastike.

Lexo edhe:  Horoskopi nga 26 Marsi deri nAi?? 1 Prill

a�?A�shtA� praktike dhe shumA� e lehtA�a�?, thotA� ai.

Gjithsesi, pas blerjes sA� pijes, qeset lokale derdhen nA� shishe, dhe ato i pinA� si tA� gjithA� tA� tjerA�t.

MegjithatA�, ka edhe njA� mA�nyrA� pA�r ta pirA� atA� pA�rmes qeses, vetA�m nA�se i shponi njA� vrimA� anash.

a�?NjerA�zit nA� Kindgao kanA� pirA� birrA� nA� kA�tA� mA�nyrA� nA� 30 vitet e fundit, por askush nuk e di pse dhe si birra filloi tA� shitej nA� qesea�?, tha Sun Lin, i cili drejton njA� bar nA� qytet.

Lexo mA� shumA� nA�:A�http://kosovarja-ks.com/kuriozitete/

Artikuj të ngjashëm

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.