Prokuroria ende nuk e ka pranuar raportin e autopsisë për vdekjen e aktorit

 

Po bëhen gati një muaj që nga dita kur aktori gjakovar dhe këshilltari i kryetarit të komunës së Gjakovës, Art Kurti u gjet i vdekur.

Edhe pse kanë kaluar disa javë, ende autopsia që do të dëshmojë për mënyrën e vdekjes nuk është dorëzuar në Prokurorinë Themelore në Gjakovë.

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj për Indeksonline është deklaruar se ata ende nuk kanë pranuar raport dhe se janë në pritje të tij.

“Autopsinë ende nuk e kemi marr nga Instituti i Mjekësisë Ligjore. Ne jemi duke pritur. Nuk e dimë pse është vonuar. Dyshimet e para kanë qenë për vetëvrasje, mirëpo përmes raportit të autopsisë, ekzaminimit të trupit, thellësia e plagës, arma, vërtetohen të gjitha”, ka thënë Selimaj.

Lexo edhe:  Haradinaj: Me Qeverinë e re brenda 90 ditësh qytetarët e Kosovës do të udhëtojnë pa viza (Video)

Ai ka shtuar se ka shumë raste që autopsitë vonohen për kohë të gjatë.

Në anën tjetër, drejtori i Institutit të Mjekësisë Ligjore, Arsim Gërxhaliu ka thënë për Indeksonline se autopsia është kryer, por se janë në pritje të analizave toksikologjike.

“Sipas kolegut qe ka kryer autopsinë, është në pritje të analizave toksikologjike. Me të arritur rezultati, ai e përmbyllë këtë”, ka thënë shkurt Gërxhaliu.

Ndryshe, Art Kurti u gjet i vdekur mëngjesin e 24 prillit, në një veturë në rrugën Gjakovë-Goden në vendin e quajtur Qafa e Zabelit.

Lexo edhe:  Shkumbin ismaili zbulon vendin e pushimeve (Foto)

tashmë i ndjerë ishte pjesë e serialit të njohur ‘O sa mirë’, ndërsa së fundmi është angazhuar si këshilltar në kabinetin e kryetarit të Komunës së Gjakovës.

Artikuj të ngjashëm

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.