SallatA� me lakra kineze. Interesante dhe e shijshme

 

PA�rbA�rA�sit:
1 lakA�r kineze,
200 g misA�r i A�mbA�l,
2 thelpinj hudhre, sipas shijes,
piper sipas shijes,
shumA� pak kripA�,
sheqer sipas shijes,
uthull molle,
2 lugA� vaj ulliri.

PA�rgatitja:

Zieni misrin e A�mbA�l (15 minuta. LA�reni tA� ftohet.

LakrA�n kineze pastrojeni nga fletA�t e jashtme, lani dhe priteni imA�t.

Shtoni hudhrA�n e grirA� dhe erA�zat e sipA�rpA�rmendura sipas shijes.

NA� fund pA�rzieni misrin e freskA�t dhe lA�reni tA� ftohet.

ShA�rbejeni si sallatA� apo si shtojcA�.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.