Sërish tërmet në Shqipëri, nga mëngjesi u shënuan mbi 40

 

Një tjetër tërmet i fuqishëm ka goditur Shqipërinë.

Tërmeti i radhës me magnitudë 4.8, u regjistrua 13:24 minuta, i shoqëruar me të tjera lëkundje më të vogla.

Tërmeti ka një thellësi prej 10 km dhe është regjistruar rreth 30 km larg Tiranës.

Mbi 40 tërmete janë regjistruar gjatë ditës së sotme dhe nuk dihet edhe se sa tërmete të tjera do të ndodhin.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.