Shefja pAi??r politikAi??n e Jashtme tAi?? BE-sAi??, Mogherini mbAi??rrin sot nAi?? TiranAi??

GjatAi?? ditAi?? sAi?? sotme pritet tAi?? mbAi??rrijAi?? nAi?? TiranAi?? shefja pAi??r politikAi?? tAi?? Jashtme tAi?? BE-sAi??, Federica Mogherini, e cila do ketAi?? disa takime, pas dorAi??zimit tAi?? progres raportit tAi?? KE pAi??r hapjen e negociatave tAi?? anAi??tarAi??simit.

MAi??sohet se raporti do tAi?? bAi??het publik nga ambasadorja e BE, Roamana Vlahutin sot nAi?? orAi??n 16:30 gjatAi?? takimit qAi?? do zhvillojAi?? me kryeministrin e ShqipAi??risAi?? Edi Rama.

Axhenda:
Rreth orAi??s 16:30 ambasadorja e BE-sAi?? nAi?? TiranAi??, Romana Vlahutin bashkAi?? me kryeministrin Edi Rama, qAi?? do tAi?? bAi??jnAi?? publike raportin pAi??r hapjen e negociatave.

17.30-18.00 Vlahutin pritet nga Kreu i Kuvendit Gramoz Ruci. Pasditen e sAi?? martAi??s, nAi?? TiranAi?? mbAi??rrin Mogherini, e cila do tAi?? darkojAi?? me kryeministrin Rama. Takimet e saj zyrtare do tAi?? zhvillohen gjatAi?? ditAi??s sAi?? mAi??rkurAi??, ku nAi?? orAi??n 11:00, do tAi?? ketAi?? njAi?? konferencAi?? shtypi me kreun e qeverisAi??, Rama.

Kryediplomatja e BE-sAi?? do tAi?? ketAi?? takime edhe me Presidentin e RepublikAi??s, Ilir Meta si dhe me kryetarin e PartisAi?? Demokratike Lulzim Basha. e pranishme edhe kryetarja e LAi??vizjes Socialiste pAi??r Integrim, Monika Kryemadhi, shkruan syri.net, transmeton Klan Kosova. http://frc.dasmaninstitute.org/?p=2975 http://odangokakumei.com/archives/668

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.