Smothie me kivi pA�r mA�ngjes

 

Kivit janA� frutat e kA�tij sezoni, prandaj fare mirA� mund ti shfrytA�zoni pA�r disa smoothie qA� do ju mbushin plot me energji qA� nA� mA�ngjes.

PA�rbA�rA�sit

2 kivi
A? e bananes
A? mollA� jeshile
A? filxhani A�aji me qumA�sht
2 lugA� me mjaltA� (ose sheqer sipas dA�shirA�s)
3 kuba akulli

PA�rgatitja

NA� njA� blender shtojmA� bananen, qumA�shtin dhe mjaltin. E rrahim mirA� dhe mA� pas shtojmA� kivit, mollA�n dhe 3 kubat e akullit. E pA�rziejmA� mirA� pA�r rreth 1 minutA� dhe pija juaj e mA�ngjesit A�shtA� gati!

Artikuj të ngjashëm

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.