ThaAi??i-RusisAi??: Na njihni, nuk jemi armiq

http://lab-kelly.dk/purchase-lady-era-review/ Presidenti i KosovAi??s Hashim ThaAi??i ka kAi??rkuar qAi?? Rusia ta njohAi?? KosovAi??n si shtet tAi?? pavarur dhe tAi?? mos e pAi??rdorAi?? veton e saj pAi??r anAi??tarAi??sim nAi?? OKB. ThaAi??i kAi??to komente i ka bAi??rAi?? pas takimit me Kryeministrin bullgar Boyko Borissov i cili po qAi??ndron nAi?? PrishtinAi??, nAi?? cilAi??sinAi?? e kryesuesit tAi?? BEai??i??sAi??.
ThaAi??i Ai??shtAi?? pyetur nga gazetarAi??t bullgarAi?? nAi??se Kosova do tai??i??i bashkohet BEai??i??sAi?? dhe SHBAai??i??sAi?? pAi??r sanksione ndaj RusisAi??.

ai???Kosova Ai??shtAi?? pjesAi?? e qAi??ndrimit tAi?? BEai??i??se dhe SHBAai??i??se . Natyrisht se ne duam dhe punojmAi?? qAi?? Rusia ta njohAi?? KosovAi??n si shtet te pavarur dhe sovran. Njohja e KosovAi??s nga Rusia do tAi?? ishte ndihmAi?? edhe pAi??r SerbinAi??. Neve nuk ka pengon raporti Serbi ai??i??Rusi. Ne duam tAi?? kemi raporte normale me RusinAi??. Nuk jemi armik i asnjAi?? shteti nAi?? botAi?? …ai??? ka thAi??nAi?? ThaAi??i.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.