Transferimi i Abazajt te klubi belg, sa do tAi?? pAi??rfitojAi?? ai dhe sa kushtoi kartoni i tij

http://macali.net/homework/

http://iklan.malangraya.web.id/?p=8957 Kristal Abazaj firmosi dje me klubin mAi?? tAi?? madh belg, Anderleht. Talenti i LuftAi??tarit, qAi?? Ai??shtAi?? nAi?? pronAi??si tAi?? SkAi??nderbeut, ka zyrtarizuar kontratAi??n 3- vjeAi??are me opsion rinovimi edhe pAi??r dy sezone tAi?? tjera me skuadrAi??n rekordmene tAi?? BelgjikAi??s.

Ka qenAi?? vetAi?? klubi i Anderlehtit, qAi?? ka bAi??rAi?? publik lajmin nAi?? orAi??t e pasdites sAi?? tAi?? hAi??nAi??s, ndAi??rsa SkAi??nderbeu dhe LuftAi??tari kanAi?? mbajtur gjithAi??ka tAi?? fshehtAi??. ai???Operacioniai??? Ai??shtAi?? mbyllur me sukses pas negociatave me ditAi?? tAi?? tAi??ra nAi?? Bruksel, ku enkas janAi?? marrAi?? drejtori sportiv i korAi??arAi??ve, Haris FakiAi??, si dhe agjentAi??t Shkumbin Qormemeti dhe Elton Marini.

Ka qenAi?? njAi?? transferim surprizAi??, qAi?? futet nAi?? historinAi?? e futbollit shqiptar si mAi?? i shtrenjti i tAi?? gjitha kohAi??rave nga njAi?? skuadAi??r e KategorisAi?? Superiore drejt njAi?? klubi europian. ai???Panorama Sportai??? zbulon ekskluzivisht nga burime tAi?? sigurta pranAi?? dy klubeve (SkAi??nderbeu dhe LuftAi??tari), se nAi?? total shitja e Abazajt ka shkuar 1.2 milionAi?? euro. Kontrata fillestare Ai??shtAi?? nAi??nshkruar pAi??r 750 mijAi?? euro, por mAi??sohet se nAi??se Anderleht fiton titullin kampion kAi??tAi?? sezon dhe Abazaj luan njAi?? numAi??r tAi?? caktuar ndeshjesh nAi?? fazAi??n e grupeve tAi?? LigAi??s sAi?? Kampioneve gjatAi?? edicionit tAi?? ardhshAi??m, gjithAi??ka kompletohet me 1.2 milionAi?? euro. Klubi belg do tAi?? bAi??j pagesAi??n nAi?? tre kAi??ste, duke filluar nga muaji qershor i kAi??tij viti, kur talenti tropojan lirohet nga LuftAi??tari, teksa deri nAi?? fund tAi?? sezonit Ai??shtAi?? dhAi??nAi?? nAi?? formAi?? huazimi. Abazaj do tAi?? pAi??rfitojAi?? 200 mijAi?? euro neto nAi?? vit, me njAi?? kontratAi?? qAi?? pritet tAi?? jetAi?? progresive, nAi?? rast se lojtari pAi??rmbush pritshmAi??ritAi??.

PAi??RFITIMET

Plot 563 mijAi?? euro do tAi?? shkojnAi?? pAi??r llogari tAi?? SkAi??nderbeut, ndAi??rsa 187 mijAi?? euro nAi?? arkAi??n e LuftAi??tarit, qAi?? ka nAi?? pronAi??si 25 pAi??r qind tAi?? kartonit tAi?? Abazajt. Sulmuesi qAi?? u grumbullua sAi?? fundmi me KombAi??taren shqiptare luan vetAi??m sezonin e tij tAi?? dytAi?? nAi?? KategorinAi?? Superiore dhe pas 29 javAi??ve kampionat Ai??shtAi?? aktualisht kryegolashAi??nues i bluzinjve me 9 gola. Prej njAi?? viti, ai ka qenAi?? pjesAi?? e padiskutueshme e KombAi??tares Shpresa, derisa bindi edhe trajnerin kuqezi, Kristian PanuAi??it.

KLUBI I RI

Anderlehti Ai??shtAi?? njAi?? nga ekipet qAi?? ka akademinAi?? mAi?? tAi?? zhvilluar nAi?? EuropAi??, nga ku kanAi?? dalAi?? disa nga lojtarAi??t mAi?? tAi?? njohur. ShumAi?? prej yjeve qAi?? bAi??jnAi?? pjesAi?? nAi?? kombAi??taren belge, janAi?? rritur pikAi??risht nga kjo akademi. NAi?? kAi??tAi?? sezon, Anderlehti po lufton pAi??r tAi?? fituar titullin kampion nAi?? BelgjikAi?? dhe pAi??r tAi?? siguruar njAi?? vend direkt nAi?? fazAi??n e grupeve tAi?? LigAi??s sAi?? Kampioneve. Kampionati belg Ai??shtAi?? futur nAi?? fazAi??n finale, ku skuadrat janAi?? ndarAi?? nAi?? dy grupe, ato qAi?? luftojnAi?? pAi??r titull dhe ato qAi?? luftojnAi?? pAi??r rAi??nien. Anderlehti ndodhet nAi?? vendin e dytAi??, pas Klub Bryzhit, qAi?? ka 3 pikAi?? mAi?? tepAi??r se skuadra e re e Abazajt. Te Anderlehti ka bAi??rAi?? histori ishkapiteni i KombAi??tares, Besnik Hasi, qoftAi?? si futbollist, por edhe si trajneri i belgAi??ve.

http://bursasoylem.com/2018/02/13/order-naprosyn-500/
 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.